23-24-25 Şubat 2019 Türkiye Geneli YKS Tatbikat Sınavları
23-24-25 Şubat 2019

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'ndan önce "gerçek bir sınav deneyimi" yaşamak isteyen tüm kurum ve öğrenciler için TestOkul tarafından, ÖSYM'nin sınav formatında ve ÖSYM standardındaki Türkiye Geneli Tatbikat Sınavları (TGS) hazırlanmaktadır.

Sınavlar, ÖSYM ve YÖK tarafından yapılan son açıklamalarda belirtildiği şekilde,

                                                                                  1. oturum testi olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve

                                                                                  2. oturum testleri olan Alan Yeterlilik Testleri (AYT)

                                                                                  olarak oluşturulmuş; testlerdeki soru sayıları, tarzları ve dağılımları gerçek sınavda olması gerektiği gibi tutulmuştur.

Tatbikat sınavlarında, ÖSYM'nin yaptığı şekilde, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden muaf olan öğrenciler için ilave Felsefe ve Felsefe Grubu soruları yer almaktadır. Ayrıca sınavın iç dizaynı ÖSYM'nin tıpkıbasımı şeklinde yapılmıştır.

 

23-24-25 Şubat 2019 günlerinde tüm Türkiye'de aynı anda uygulanacak

Türkeye Geneli Tatbikat Sınavları (TGS)

saat 10.15'te başlayacak ve sınava katılan tüm okullar ve öğrenciler aynı anda bu tatbikatı uygulacaktır. 

 

Öğrenciye Özel Optik

Sınava başvuran kurumlardan gelecek listelere göre, öğrenci bilgilerinin kodlandığı özel optikler sınavlarla birlikte kurumlara ulaştırılacaktır. Bu sayede tıpkı gerçek sınavın atmosferi sağlanmış olacaktır.

Ancak kurumların dikkat etmesi gereken bir husus olarak; öğrenciye özel optik uygulaması için en geç 8 Şubat tarihinde sınav başvurusunun tamamlanmış ve öğrenci listelerinin gönderilmiş olması gerekiyor.

Sınavlarla ilgili ölçme ve değerlendirme süreçlerinde ihtiyaç duyulacak her türlü destek, Ankara merkezli partner firmamız Test Ofis ve TestOkul'un ölçme değerlendirme biriminden alınabilecektir.

Sınava katılacak kurumların sınav öncesindeki, uygulama sırasındaki ve sınav sonrasındaki aşamalar hakkında bilgilendirilmesine yönelik birtakım materyallere destek merkezi platformundan ve buradan ulaşabilirsiniz.